Wycieczki dla osób z ograniczeniami ruchowymi – Bieszczady i nie tylko …

Bieszczady i Podkarpackie – wyjątkowa oferta skierowana do osób z ograniczeniami ruchowymi. 

Bieszczady – znane przede wszystkim z niesamowitych gór i pięknego jeziora Solińskiego oferują nie tylko mnóstwo atrakcji osobom lubiącym aktywny wypoczynek ale i osobom, które niekoniecznie chcą lub mogą iść na długie wycieczki górskie czy też spędzać całe dnie na intensywnym zwiedzaniu. Region dzięki swojej różnorodności ma wiele do zaoferowania seniorom, osobom starszym jak i osobom, które mają problemy z poruszaniem się. Poniżej kilka propozycji.

WSZYSTKO O BIESZCZADZKICH JEZIORACH.

Podczas tej wycieczki poznacie niemal wszystkie tajemnice jakie kryją w sobie oba Jeziora. Mnóstwo ciekawostek, faktów i mitów. Możemy przejechać malowniczą trasą wzdłuż tzw. „starego koryta rzeki San” do cudownego źródełka w Zwierzyniu, w którym woda ponoć ma moc uzdrawiającą na oczy.

Będąc w Solinie i przemieszczając się tzw. „bieszczadzkimi krupówkami” (deptak z pamiątkami) dojdziemy na zaporę, gdzie na wstępie będziemy mogli podziwiać ławice ogromnych ryb.  Dla chętnych możliwość skorzystania z najnowszej atrakcji w Bieszczadach – przejazdu koleją gondolową nad największą zaporą w Polsce, z niesamowitymi widokami na Bieszczady! Bardzo polecam rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, który o każdej porze roku dostarcza wyjątkowych widoków. Z pokładu statku zobaczymy „zielone wzgórza nad Soliną” o których tak pięknie śpiewał Wojciech Gąssowski. Warto odwiedzić również Polańczyk – znane bieszczadzkie uzdrowisko.

NA DUŻEJ OBWODNICY BIESZCZADZKIEJ.

To główny ciąg komunikacyjny w naszym regionie, wzdłuż którego znajdziemy wiele ciekawych atrakcji. Cała pętla ma 144 km długości.

Po drodze przejedziemy m.in. przez Ustrzyki Dolne, gdzie warto odwiedzić Muzeum Młynarstwa i Wsi oraz świeżo wyremontowane Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Zatrzymamy się nad jednym z najładniejszych punktów widokowych, zlokalizowanym nad Lutowiskami. W Smolniku obowiązkowy punkt do zobaczenia to dawna cerkiew greckokatolicka (obecie kościół) wpisana na listę UNESCO.

Z Dużej Obwodnicy warto na chwilę zboczyć do Mucznego, które oferuje wiele atrakcji jak choćby pokazową zagrodę żubrów!

Jadąc dalej proponuję króki spacer do jednego z górskich schronisk i pyszne naleśniki z jagodami z bieszczadzkich połonin. Z tego miejsca zobaczymy najładniejsze widoki na połoniny.

Dalej przez Wetlinę dojedziemy do Cisnej – stolicy bieszczadzkich zakapiorów. Krótka wizyta w Siekierezadzie a następnie przejazd słynną Bieszczadzką Ciuchcią – dawną kolejką wąskotorową, którą niegdyś przewożono drewno. Trasa wiedzie do Balnicy, położonej na granicy polsko – słowackiej.

KOMAŃCZA, SANOK, ZAGÓRZ

Propozycja wycieczki nieco oddalona od Bieszczadów ale równie interesująca i ciekawa.

Możemy zacząć ją od wizyty w Osławicy w bacówce, gdzie do dzisiaj wyrabiane są sery. Uczestnicy będą mogli zakupić oryginalne oscypki, bundz, solon i inne sery.

Następnie udamy się do Komańczy. Pokonując malowniczą drogę pomiędzy jodłowym, pachnącym lasem dojdziemy do wyjątkowego klasztoru. Wyglądem zupełnie nie przypomina on tych, które znamy a raczej wygląda jak szwajcarska willa. Mieszkają tam siostry Nazaretanki. Natomiast miejsce to słynie z faktu, iż w latach 1955 – 1956 internowany był tutaj kardynał Stefan Wyszyński. Na miejscu będziemy mieć możliwość wysłuchania nieco historii i zobaczenia izby muzealnej.

Dalej jadąc w kierunku Zagórza warto zatrzymać się w prawosławnej cerkwi w Szczawnem i wysłuchać bardzo ciekawej opowieści z ust mieszkanki tego terenu.

W Zagórzu z kolei punktem, którym polecam do zwiedzania są monumentalne ruiny klasztoru oo. Karmelitów Bosych. Od niedawna funkcjonuje tam Foresterium – miejsce, w którym w ciekawy, niekiedy multimedialny sposób dowiemy się o historii tego klasztoru.

Na koniec czeka na nas Królewskie Wolne Miasto Sanok. Słynie ono z jednego z największych skansenów w Polsce, bogatej kolekcji Ikon oraz największego zbioru przedmiotów w tym obrazów należących do Zdzisława Beksińskiego. Na koniec czeka nas spacer po urokliwej sanockiej starówce i pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Dzielnego Wojaka Szwejka.

Szczegółowy program wycieczki każdorazowo ustalam indywidualnie z Klientem. Dzięki temu – oferta jest maksymalnie dopasowana do Państwa oczekiwań. Nastaw się na SWOBODNE zwiedzanie wink

Podobna oferta:

Wycieczki dla osób niewidomych i słabowidzących

Wycieczka dla seniorów i osób starszych

Poniżej formularz, dzięki któremu możesz poprosić o ofertę.

Jestem do dyspozycji – Ela, tel. +48 513 108 175, mail: ela@swobodnewycieczki.pl

Specyfikacja
wycieczki

Najważniejsze informacje

Najlepsze dla

Seniorów, osób starszych, osób mających problem z poruszaniem się, grup zorganizowanych, rodzin z dziećmi

Długość wycieczki

5 – 7 godz.

Stopień trudności

Łatwa, pieszo-autokarowa

Cena

Od 25 zł/os.

Z

W cenie

Usł. Przewodnika, parkingi, ubezpieczenie NNW

Zapytaj o indywidualną wycenę

Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu  z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Sam zaprojektuj swoje wspomnienia z Bieszczad.

Zaznacz dodatkowe atrakcje możliwe do zrealizowania przy tej wycieczce

4 + 1 =