solina REJS STATKIEM PO JEZIORZE 

Jezioro Solińskie to niezwykle malowniczy sztuczny zbiornik wodny utworzony poprzez postawienie ogromnej zapory na rzece San w 1968 r. Jest to największe jezioro w Polsce pod względem pojemności (ponad 500 mln3 wody), o zróżnicowanej, bowiem liczącej około 140 km linii brzegowej, idealne do żeglowania i wędkowania. Ale zanim powstało Jezioro, na dzisiejszym jego dnie znajdowało się kilka wiosek, które zostały wysiedlone, domy zniszczone a lasy wykarczowane. Dowiemy się o tym m.in. wybierając się na 50-minutowy rejs statkiem. Turyści mogą wybierać pośród dużymi dwu pokładowymi statkami, statkiem pirackim czy mniejszymi – kameralnymi jednostkami. Są one wyposażone w bary, toalety i ogrzewane, dzięki czemu rejsy mogą odbywać się nawet zimą, kiedy tafli nie skuje jeszcze lód.

Standardowy rejs trwa 50 minut i odbywa się po centralnej części Jeziora ale jest także możliwość 2-godzinnego rejsu w bardziej odległe o tajemnicze miejsca połączone z degustacją wina na pokładzie. Kolejną opcją jest rejs z przystankiem na Wyspie Zajęczej i ogniskiem.

Jedno jest pewne – by zobaczyć słynne „zielone wzgórza nad Soliną” z piosenki Wojciecha Gąssowskiego warto wybrać się na rejs!

Specyfikacja
Atrakcji

Najważniejsze informacje

Lokalizacja

Solina, Polańczyk

Czas trwania

od 50 min.

Cena

od 20 zł/os.