Centrum Kultury Ekumenicznej

Zwiedzając okolice Jeziora Myczkowieckiego warto zajrzeć do Caritasu Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach, bowiem znajduje się tam Centrum Kultury Ekumenicznej. Jednym z celów powstania było pokazanie różnorodności stylów bogatej sakralnej architektury drewnianej, właściwej poszczególnym grupom etnicznym na obszarze dzisiejszego pogranicza polsko-słowacko-ukraińskiego. Miejsce to powstało w 2007 roku.

Tu na blisko hektarowej powierzchni na dziesięciu sztucznie usypanych wzgórzach ustawiono 140 makiet cerkwi oraz kościołów z pogranicza Polski, Słowacji i Ukrainy wykonanych w skali 1:25. Makiety podzielono ze względu na grupy etnograficzne, które niegdyś zamieszkiwały nasze tereny. Możemy zobaczyć świątynie z terenów gdzie zamieszkiwali Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie czy Dolinianie. Uzupełnieniem ekspozycji jest muzyka i śpiewy religijne, odpowiednie poszczególnym grupom religijno – etnicznym

Na terenie Caritasu można również zobaczyć Ogród Biblijny, ścieżkę edukacyjną z makromodelami rzadkich owadów czy też mini zoo.

Atrakcja polecana szczególnie rodzinom z dziećmi.

Specyfikacja
Atrakcji

Najważniejsze informacje

Lokalizacja

Myczkowce

Czas zwiedzania

1 godz.

Cena

od 5 zł/os.