Bieszczadzkie MUST SEE wycieczka szkolna

Być w Bieszczadach i nie przejść się po solińskiej zaporze to tak jak nie być w Bieszczadach wink Są takie atrakcje, które koniecznie trzeba zwiedzić i miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Takie bieszczadzkie MUST SEE smile

 Sprawdź ofertę trzydniowej wycieczki szkolnej podczas, której uczestnicy zobaczą najważniejsze atrakcje w Bieszczadach!

W przypadku pytań o termin realizacji wycieczki lub szczegółowy program proszę o kontakt pod numerem telefonu +48 513 108 175 lub wiadomość przesłaną mailem na adres ela@swobodnewycieczki.pl

Dla kogo jest ta wycieczka

Jest to oferta odpowiednia dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich.

Ramowy program 3-dniowej wycieczki

DZIEŃ 1

Zanim grupa dotrze w Bieszczady możemy zaproponować zwiedzanie innych atrakcji na Podkarpaciu jak np. krośnieńskiej huty szkła!

Zwiedzanie Bieszczad zaczniemy od poznania okolic bieszczadzkich Jezior.

Myczkowce – krótka, piesza wycieczka wzdłuż tzw. „martwego koryta rzeki San” do cudownego źródełka i tajemniczego miejsca, gdzie spod góry Grodzisko wypływa San i ponownie wraca do swego koryta.

Przejdziemy po zaporze na Jeziorze Myczkowieckim, która jest mniejszą ale starszą siostrą słynnej zapory w Solinie. Nad Jeziorem zobaczymy także ogromne „serce Bieszczadów”, które ostatnimi czasu stało się jednym z bieszczadzkich MUST SEE.

Następną część dnia spędzimy na Solinie. Zaczniemy od spaceru połączonego z ciekawymi opowieściami po największej zaporze w Polsce (664 m długości i 82 m wysokości). To kolejna atrakcja, którą będąc w Bieszczadach trzeba zobaczyć! Dla chętnych możliwość zwiedzania zapory od wewnątrz.

Następnie popłyniemy w rejs dwupokładowym statkiem z odkrytym tarasem po Jeziorze Solińskim (czas rejsu 50 min). Tylko z pokładu statu możemy w całej okazałości poczuć i zobaczyć towarzyszące nam dookoła słynne zielone wzgórza nad Soliną.

Kolejne MUST SEE to przejazd oszklonymi wagonikami kolei gondolowej tuż nad solińską zaporą. Dostarcza ona wielu niesamowitych wrażeń oraz widoków na Jezioro i góry! By móc jeszcze więcej zobaczyć można wyjechać na 10-te piętro najwyższej obecnie wieży widokowej (50 m) w rejonie Bieszczad! Na terenie obiektu PKL Solina znajduje się również Park Rozrywki Tajemnicza Solina – czyli magiczna kraina Biesów i Czadów. Tutaj dzieci mogą korzystać z wielu atrakcji, przez które poprowadzą animatorzy czy też uczestniczyć w grze terenowej.

Na koniec czas wolny na zakup pamiątek na tzw. „bieszczadzkich Krupówkach”.

Przejazd w kierunku wybranego miejsca zakwaterowania.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu wyjeżdżamy w góry!

Na początek proponuję przejazd do Majdanu na Bieszczadzką Kolejkę Leśną, skąd wąskotorówką pojedziemy na samą granicę polsko – słowacką do Balnicy. Czas na fotkę przy tabliczce Granica Państwa i nasza wycieczka zahaczy o inny kraj 🙂

Po powrocie z kolejki przejedziemy krętymi serpentynami pomiędzy połoninami do – Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Wybierzemy się na wycieczkę górską na jedną z bieszczadzkich połonin. Trasę dobierzemy do grupy uwzględniając jej kondycję, wiek czy warunki pogodowe:

Skala trudności – łatwa: Przełęcz Wyżna – słynna Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej (najwyżej położony schron turystyczny w Bieszczadach) – Brzegi Górne (czas przejścia ok 3,5 – 4 godz.).

Skala trudności – średniotrudna: Brzegi Górne – Połonina Caryńska (1297 m n.p.m.) – Ustrzyki Górne (czas przejścia ok. 5 godz.).

Skala trudności – raczej wymagająca: Wołosate – najwyższy szczyt Bieszczadów Tarnica (1346 m n.p.m.) – Wołosate (czas przejścia ok. 5 godz.).

Możliwe są również inne trasy, wg sugestii.

W drodze powrotnej zobaczymy również pokazową zagrodę żubrów oraz wystawę wypału węgla drzewnego w Bieszczadach. Ostatnie bieszczadzkie MUST SEE tego dnia to dawna cerkiew greckokatolicka w Smolniku – jedyna w Bieszczadach, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Czas na odpoczynek.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z obiektu ruszamy na dalsze zwiedzanie Podkarpacia!

Sanok – to miasto, które słynie ze skansenu, Zdzisława Beksińskiego, Autosanu i Ikon smile O tym wszystkim na pewno opowie przewodnik!

Proponuję zwiedzanie skansenu – największego w Polsce pod względem zgromadzonych obiektów. Uczestnicy zobaczą wierne odwozorowanie dawnego galicyjskiego rynku, zabytkowe drewniane cerkwie, stare bojkowskie chałupy … Na terenie obiektu funkcjonuje piekarnia, w której można kupić świeżo upieczone i jeszcze cieplutkie jagodzianki innocent

Następnie przejedziemy do zabytkowego centrum gdzie udamy się na spacer po sanockiej starówce i zrobimy wspólną fotkę z dzielnym Wojakiem Szwejkiem. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Historycznego z niezwykle cenną kolekcją Ikon oraz największym zbiorem prac znanego polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego.

Czas na pożegnanie i powrót do domu.

Dodatkowe atrakcje

Program wycieczki ma charakter ramowy. Podczas pobytu można zapewnić jeszcze inne atrakcje, które nie zostały wskazane w programie m.in.:

Ruiny zamku Sobień – punkt widokowy na rzekę San i Bieszczady

Spływ ponotonowy – start w Sanoku w okolicy skansenu. Czas trwania ok. 1,5 – 2 godz. w zależności od poziomu wody. Atrakcja bezpieczna i możliwa do zrealizowania nawet dla mniejszych dzieci.

Proponowane miejsce zakwaterowania

Hotelik Rejman w Ustrzykach Dolnych

Posiada 49 miejsc noclegowych w komfortowych pokojach: 2,3, 4 osobowych (łazienka + TV). Na miejscu do dyspozycji Gości miejsce na ognisko i grilla, duża ogrodowa altana, aneks kuchenny, jadalnia, bilard, stół do ping-ponga.

Ośrodek Wypoczynkowy Uroczysko w Zwierzyniu

Posiada 140 miejsc noclegowych w pokojach 2,3,4 osobowych. Każdy pokój posiada własną łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym. Ośrodek posiada piękną, nową klimatyzowaną jadalnię, w których jednocześnie może jeść posiłek 150 osób, dużą klimatyzowaną salę wykładową oraz salę w której odbywają się dyskoteki. Na terenie ośrodka znajduje się także boisko do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, letni basen odkryty, plac zabaw dla dzieci. Ośrodek posiada również największą w Bieszczadach Chatę Dymną, w której bez względu na pogodę odbywają się ogniska i biesiady na 100 i więcej osób.

Centrum Turystyki Aktywnej w Łobozewie

Obiekt oferuje miejsca dla 52 osób w pokojach 2, 3 oraz wieloosobowych z łóżkami piętrowymi. Na miejscu do dyspozycji jadalnia, miejsce na ogniskom salą konferencyjną.

Co spakować do plecaka na tą wycieczkę

Podczas całego pobytu będziemy dużo czasu spędzać na „świeżym” powietrzu. Pogoda w górach bywa zmienną i nawet jeśli wszędzie jest ciepło to w górach potrafią zaskoczyć niskie temperatury.

Pakując plecak na wycieczkę sugeruję zabrać ze sobą:

  • buty trekkingowe lub też sportowe. Powinny to być buty o twardej podeszwie, dzięki temu komfort chodzenia po szlaku będzie o wiele większy ale też i ryzyko kontuzji mniejsze;
  • buty na zmianę do chodzenia po obiekcie noclegowym;
  • kurtkę;
  • płaszcz przeciwdeszczowy;
  • ciepłą bluzę z kapturem;
  • bluzę na zmianę;
  • czapkę i czapkę z daszkiem;
  • długie spodnie na górską wędrówkę (turystyczne lub dresowe) + dodatkowe na zmianę;
  • wysokie skarpety;
  • mały plecak;
  • osobista apteczka a w niej przede wszystkim leki, jeśli na codzień dana osoba je zażywa;

Idąc na górską wycieczkę do plecaka zabieramy:

Wycieczki szkolne zwykle odbywają się w maju i pierwszej połowie czerwca a także wrześniu i październiku. Wiosną w górach bywa jeszcze zimno a jesienią już zimno wink Dlatego idąc na wycieczkę górską sugeruję zabrać ze sobą:

  • kurtkę;
  • płaszcz przeciwdeszczowy;
  • cienkie rękawiczki;
  • czapka z daszkiem;
  • buty z twardą podeszwą;
  • woda do picia (ok. 1 l);
  • „coś” do zjedzenia, np. kanapka, drożdżówka …;
  • „coś” słodkiego, np. batonik, czekolada, owoc;
  • leki, które przyjmujemy na stałe.

Bezpieczeństwo grupy szkolnej

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas całego pobytu jest dla nas priorytetem! Dlatego wycieczkę prowadzą licencjonowani przewodnicy górscy często będący ratownikami górskimi. Grupy są także obowiązkowo ubezpieczane od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ponadto Swobodne wycieczki jako organizator posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji i obsłudze grup szkolnych!

Ceny i świadczenia

Cena: od 430 zł/os.

Cena zawiera:

  • 2 noclegi;
  • 2 śniadania;
  • 2 obiadokolacje;
  • 1 suchy prowiant;
  • 1 ognisko;
  • rejs statkiem po Jeziorze Solińskim;
  • bilety wstępu do BdPN;
  • usługa przewodnika na wszystkie dni;
  • opłata klimatyczna;
  • ubezpieczenie NNW;
  • opłaty parkingowe;
  • składka TFP, TFG;

Cena nie zawiera:

  • usługi transportowej;
  • opłat drogowych;
  • świadczeń nie wymienionych w ofercie lub oznaczone jako dodatkowe atrakcje;

Uwagi:

  • Program ma charakter ramowy a jego ostateczny wygląd zależy od wybranych atrakcji;
  • Cena uzależniona jest od ilości osób oraz wybranych świadczeń;
  • cena została skalkulowana dla grupy min. 45 pełnopłatnych osób;
  • Kierowca i opiekunowie – pobyt GRATIS;
  • wycieczka może być rozbudowana do większej ilości dni.

Podobne oferty

Bieszczadzki Park Narodowy Level EXPERT – oferta nastawiona na poznanie przyrody i wędrowanie po górach

Bieszczady na aktywnie – oferta z wieloma aktywnościami dla młodzieży

Specyfikacja
wycieczki

Najważniejsze informacje

Oferta dla

Grupy szkolne

Termin wycieczki

Do ustalenia

Cena

Od 430 zł/os.

Z

W cenie

2 noclegi,

2 śniadania,

2 obiadokolacje,

1 suchy prowiant,

1 ognisko,

rejs statkiem po Jeziorze Solińskim,

bilety wstępu do BdPN,

usługa przewodnika na wszytskie dni

opłata klimatyczna,

ubezpieczenie NNW,

opłaty parkingowe;

składka TFP, TFG;

O

Cena nie zawiera

Usługi transportowej,

Opłat drogowych

q

Uwagi

Cena skalkulowana dla grupy min. 45 osób.

Ostateczna cena jest uzależniona od ilości osób oraz zamówionych świadczeń.

Kierowca i opiekunowie – pobyt GRATIS

Wycieczka może być rozbudowana do większej lub krótszej ilości dni.

 

Zapytaj o indywidualną wycenę

Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu  z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Jeśli jesteś zainteresowany inną ofertą skontatkuj się za pomocą poniższego formularza:

Zaznacz dodatkowe atrakcje możliwe do zrealizowania przy tej wycieczce

3 + 1 =