Wycieczka szkolna Aktywne Bieszczady

Trzydniowa wycieczka szkolna, podczas której młodzież pozna aktywne Bieszczady !

Do wyboru wiele atrakcji, m.in. piesze wycieczki na połoniny, spływy pontonowe i kajakowe, gry terenowe i inne. Aktywne zwiedzanie Bieszczad to przepis na świetną zabawę!

W przypadku pytań o termin realizacji wycieczki lub szczegółowy program proszę o kontakt pod numerem telefonu +48 513 108 175 lub wiadomość przesłaną mailem na adres ela@swobodnewycieczki.pl

    Dla kogo jest ta wycieczka?

    Oferta AKTYWNE BIESZCZADY odpowiednia zarówno dla uczniów szkół podstawowych jak i średnich. Program zawiera dużo propozycji różnych form aktywności więc z pewnością będzie to świetna oferta dla młodzieży, która preferuje aktywne zwiedzanie.

    Ramowy program 3-dniowej wycieczki

    DZIEŃ 1

    Zanim grupa dotrze w Bieszczady możemy zaproponować zwiedzanie innych atrakcji na Podkarpaciu jak np. krośnieńskiej huty szkła!

    Po dojeździe w okolice Bieszczad, zwiedzanie rozpoczniemy od poznania miasta słynnego Dzielnego Wojaka Szwejka czyli Sanoka.

    Następnie w ramach wycieczki Aktywne Bieszczady propnuję jedną z form aktywności jaką jest spływ pontonami po rzece San, połączony z mozliowścią rozpalenia ogniska. Trasa spływu wiedzie z Sanoka do Lisznej i trwa około 1,5 – 2 godz. Dolina Sanu to wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek! San na tym odcinku jest spokojną i łagodną rzeką, której średnia głębokość to 30-40 cm. Każdy z uczestników obowiązkowo ma założoną kamizelkę asekuracyjną. Na zakończenie istnieje możliwość rozpalenia ogniska, na którym uczestnicy mogą usmażyć sobie kiełbaskę.

    Po powrocie do Sanoka grupa może udać się na dalsze zwiedzanie – jednego z największych w Polsce skansenów lub tez Muzeum Historycznego z bogata kolekcją Ikon oraz galerią prac Zdzisława Beksińskiego.

    W Sanoku warto też wybrać się do Pijalni Czekolady słynnego podkarpackiego Mistrza Cukierników – Mirosława Pleczara.

    Następnie ruszamy do Uherzec Mineralnych na główną stację Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych, gdzie gdzie grupa może udać się w wyjątkową podróż pomarańczowymi rowerami jeżdżącymi po torach. Drezyny są 4-osobowe (2 osoby z przodu pedałują a dwie na tylnej ławce odpoczywają) i wyruszają wg rozkładu jazdy w kierunku Zagórza lub Ustrzyk Dolnych. Torowisko po którym jeżdżą to zabytkowa linia kolejowa nr 108. Przejażdżka drezynami to ruch na świeżym powietrzu, odrobina historii i możliwość zobaczenia Bieszczadów nieco z innej perspektywy. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to największa wypożyczalnia tego typu drezyn w Europie i w 2023 r. zostały nagrodzone przez Polską Organizację Turystyczną w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Polski – Złotym Certyfikatem! Ta nagroda jest jak Oscar w branży tuyrystycznej!

    Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, czas wolny na gry i zabawy. Nocleg.

    DZIEŃ 2

    Aktywne Bieszczady to przede wszystkim wycieczki górskie. Ten dzień, zaraz po śniadaniu wyjeżdżamy na wycieczkę górską by zdobyć jedną z bieszczadzkich połonin. Do wyboru kilka tras, która dopasujemy do kondycji fizycznej grupy:

    Skala trudności – raczej łatwa: Przełęcz Wyżna – najwyżej położone schronisko (obecnie schron) w Bieszczadach, czyli słynna Chatka Puchatka – Brzegi Górne (czas przejścia 3,5 godz.) lub Przełęcz Wyżna – Dział (1100 m n.p.m.) – Mała Rawka (1272 m n.p.m.) – Wielka Rawka (1304 m n.p.m.) – Schronisko Bacówka Pod Małą Rawką – Przełęcz Wyżniańska (czas przejścia ok. 5 godz.)

    Skala trudności – średniotrudna: Brzegi Górne – Połonina Caryńska (1297 m n.p.m.) – Ustrzyki Górne (czas przejścia ok. 5 godz.).

    Skala trudności – raczej wymagająca: Wołosate – najwyższy szczyt Bieszczadów Tarnica (1346 m n.p.m.) – Szeroki Wierch – Ustrzyki Górne (czas przejścia ok. 6 godz.).

    Możliwe są również inne trasy, niekoniecznie na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego a np. bliżej miejsca zakwaterowania.

    W drodze powrotnej udamy się jeszcze z wizytą do pokazowej zagrody żubra. Zobaczymy także plenerową wystawę wypału węgla drzewnego w Bieszczadach.

    Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Czas na odpoczynek.

    DZIEŃ 3

    Po śniadaniu grupa ma czas na wykwaterowanie się z obiektu.

    Ten dzień poświęcimy na zwiedzanie okolic bieszczadzkich Jezior.

    Myczkowce – krótka, piesza wycieczka wzdłuż tzw. „martwego koryta rzeki San” do cudownego źródełka i tajemniczego wylotu sztolni, gdzie spod góry Grodzisko wypływa San i ponownie wraca do swego koryta.

    Następnie przejdziemy po zaporze na Jeziorze Myczkowieckim i zobaczymy ogromne „serce Bieszczadów”.

    Dalej czeka nas krótki przejazd do Soliny. Tutaj wraz z grupą pójdziemy na spacer po największej zaporze w Polsce (664 m długości i 82 m wysokości), połączony z ciekawymi opowieściami o jej budowie. Następnie proponuję rejs dwupokładowym statkiem z odkrytym tarasem po Jeziorze Solińskim (czas rejsu 50 min). Dookoła towarzyszyć będą nam słynne zielone wzgórza nad Soliną. Jedną z najnowszych atrakcji i dostarczających wielu przeżyć jest przejazd koleją gondolową. Gondolki kursują nad zaporą, dzięki czemu możemy ją podziwiać z lotu ptaka. By móc jeszcze więcej zobaczyć można wyjechać na 10-te piętro najwyższej obecnie wieży widokowej (50 m) w rejonie Bieszczad! Na terenie obiektu PKL Solina znajduje się również Park Rozrywki Tajemnicza Solina – czyli magiczna kraina Biesów i Czadów. Tutaj dzieci mogą korzystać z wielu atrakcji, przez które poprowadzą animatorzy czy też uczestniczyć w grze terenowej.

    Czas wolny na zakup pamiątek na tzw. „bieszczadzkich Krupówkach”. Pożegnanie i powrót do domu.

    Proponowane miejsca zakwaterowania

    Hotelik Rejman w Ustrzykach Dolnych

    Posiada 49 miejsc noclegowych w komfortowych pokojach: 2,3, 4 osobowych (łazienka + TV). Na miejscu do dyspozycji Gości miejsce na ognisko i grilla, duża ogrodowa altana, aneks kuchenny, jadalnia, bilard, stół do ping-ponga.

    Ośrodek Wypoczynkowy Uroczysko w Zwierzyniu

    Posiada 140 miejsc noclegowych w pokojach 2,3,4 osobowych. Każdy pokój posiada własną łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym. Ośrodek posiada piękną, nową klimatyzowaną jadalnię, w których jednocześnie może jeść posiłek 150 osób, dużą klimatyzowaną salę wykładową oraz salę w której odbywają się dyskoteki. Na terenie ośrodka znajduje się także boisko do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, letni basen odkryty, plac zabaw dla dzieci. Ośrodek posiada również największą w Bieszczadach Chatę Dymną, w której bez względu na pogodę odbywają się ogniska i biesiady na 100 i więcej osób.

    Centrum Turystyki Aktywnej w Łobozewie

    Obiekt oferuje miejsca dla 52 osób w pokojach 2, 3 oraz wieloosobowych z łóżkami piętrowymi. Na miejscu do dyspozycji jadalnia, miejsce na ogniskom salą konferencyjną.

    Co spakować do plecaka na tą wycieczkę

    Założeniem tej oferty jest aktywne zwiedzanie Bieszczad. Zatem podczas całego pobytu będziemy dużo czasu spędzać na „świeżym” powietrzu. Pogoda w górach bywa zmienną i nawet jeśli wszędzie jest ciepło to w górach potrafią zaskoczyć niskie temperatury.

    Pakując plecak na wycieczkę sugeruję zabrać ze sobą:

    • buty trekkingowe lub też sportowe. Powinny to być buty o twardej podeszwie, dzięki temu komfort chodzenia po szlaku będzie o wiele większy ale też i ryzyko kontuzji mniejsze;
    • buty na zmianę do chodzenia po obiekcie noclegowym;
    • kurtkę;
    • płaszcz przeciwdeszczowy;
    • ciepłą bluzę z kapturem;
    • bluzę na zmianę;
    • czapkę i czapkę z daszkiem;
    • długie spodnie na górską wędrówkę (turystyczne lub dresowe) + dodatkowe na zmianę;
    • wysokie skarpety;
    • mały plecak;
    • osobista apteczka a w niej przede wszystkim leki, jeśli na codzień dana osoba je zażywa;

    Idąc na górską wycieczkę do plecaka zabieramy:

    Wycieczki szkolne zwykle odbywają się w maju i pierwszej połowie czerwca a także wrześniu i październiku. Wiosną w górach bywa jeszcze zimno a jesienią już zimno wink Dlatego idąc na wycieczkę górską sugeruję zabrać ze sobą:

    • kurtkę;
    • płaszcz przeciwdeszczowy;
    • cienkie rękawiczki;
    • czapka z daszkiem;
    • buty z twardą podeszwą;
    • woda do picia (ok. 1 l);
    • „coś” do zjedzenia, np. kanapka, drożdżówka …;
    • „coś” słodkiego, np. batonik, czekolada, owoc;
    • leki, które przyjmujemy na stałe.

    W przypadku korzystania z atrakcji wodnych – spływ pontonem lub kajakiem – warto zaopatrzyć się w dodatkowe ubrania na przebranie na wypadek zamoczenia się wodą.

    Bezpieczeństwo grupy szkolnej

    Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas całego pobytu jest dla nas priorytetem! Dlatego wycieczkę prowadzą licencjonowani przewodnicy górscy często będący ratownikami górskimi. Grupy są także obowiązkowo ubezpieczane od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ponadto Swobodne wycieczki jako organizator posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji i obsłudze grup szkolnych!

    Ceny i świadczenia

    Cena: od 395 zł/os.

    Cena zawiera:

    • 2 noclegi;
    • 2 śniadania;
    • 2 obiadokolacje;
    • 1 suchy prowiant;
    • bilety wstępu do BdPN;
    • usługa przewodnika na wszystkie dni;
    • opłata klimatyczna;
    • ubezpieczenie NNW;
    • opłaty parkingowe;
    • opłaty z tytułu Turystycznego Funduszu Pomocowego i Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego;

    Cena nie zawiera:

    • usługi transportowej;
    • opłat drogowych;
    • biletów wstępu na poszczególne atrakcje;
    • świadczeń nie wymienionych w ofercie lub oznaczone jako dodatkowe atrakcje;

    Uwagi:

    • Program ma charakter ramowy a jego ostateczny wygląd zależy od wybranych atrakcji;
    • Cena uzależniona jest od ilości osób oraz wybranych świadczeń;
    • cena została skalkulowana dla grupy min. 45 pełnopłatnych osób;
    • Kierowca i 3 opiekunów – pobyt GRATIS;
    • wycieczka może być rozbudowana do większej ilości dni lub też skrócona o jeden dzień.

    Podobne oferty

    Zobacz inne oferty wycieczek szkolnych podobnych do oferty Aktywne Bieszczady: 

    Bieszczadzki Park Narodowy Level EXPERT – oferta nastawiona na poznanie przyrody i wędrowanie po górach

    Bieszczadzkie Must SEE – zawiera najważniejsze atrakcje, które trzeba zobaczyć będąc w Bieszczadach

    Specyfikacja
    wycieczki

    Najważniejsze informacje

    Oferta dla

    Grupy szkolne

    Termin wycieczki

    Do ustalenia

    Cena

    Od 395 zł/os.

    Z

    W cenie

    2 noclegi,

    2 śniadania,

    2 obiadokolacje,

    1 suchy prowiant

    bilety wstępu do BdPN,

    usługa przewodnika na wszystkie dni

    opłata klimatyczna,

    ubezpieczenie NNW,

    opłaty parkingowe,

    opłaty TFP, TFG

    O

    Cena nie zawiera

    Usługi transportowej,

    Opłat drogowych

    Biletów wstępu na poszczególne atrakcje

    Świadczeń nie wymienionych w ofercie

    q

    Uwagi

    Cena skalkulowana dla grupy min. 45 osób.

    Ostateczna cena jest uzależniona od ilości osób oraz zamówionych świadczeń.

    Kierowca i opiekunowie – pobyt GRATIS

    Wycieczka może być rozbudowana do większej lub krótszej ilości dni.

     

    Zapytaj o indywidualną wycenę

    Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu  z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Sam zaprojektuj swoje wspomnienia z Bieszczad.

    Zaznacz dodatkowe atrakcje możliwe do zrealizowania przy tej wycieczce

    5 + 1 =