Rajd skiturowy od schroniska do schroniska

Jedyna taka oferta w Bieszczadach! Tym razem proponujemy Wam przejście na nartach skiturowych od schroniska do schroniska. 3 noclegi – każdy w innym miejscu z niepowtarzalnym klimatem. Wieczorami czekają nas długie rozmowy o Bieszczadach i o skiturach oczywiście…
W trakcie przejść nasi instruktorzy z bogatym doświadczeniem zawodniczym zadbają o waszą technikę 😉

Rajd skiturowy dla średniozaawansownych

A średnio zaawansowani to grupa osób, która posiada bardzo dobrą umiejętność poruszania się na nartach zjazdowych i ma za sobą już kilka wycieczek skiturowych. Proponowane przez nas trasy charakteryzują się łatwymi aczkolwiek dość długimi podejściami i dość wymagającymi zjazdami, które w przeważającej części biegną przez las i tu niezbędna jest umiejętność omijania przeszkód w terenie. Wymagana jest dobra kondycja.

Program rajdu

Przyjazd w czwartkowe popołudnie i zakwaterowanie w schronisku „Pod Wysoką Połoniną” w Wetlinie. Dobranie sprzętu dla osób, nie posiadających własnego. Na ogólnym spotkaniu poznacie nieco teorii, omówimy specyfikę terenu, warunki pogodowe oraz zaplanowane trasy. Obiadokolacja. Potem trochę integracji …

W piątek po śniadaniu wyjazd na trasę: Wetlina – Rabia Skała (1199 m) – Wielka Rawka (1304 m) – Mała Rawka (1271 m) – schronisko „Pod Małą Rawką”.
Obiadokolacja, chwila na odpoczynek a wieczorem integracja.

W sobotę po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy w trasę: Schronisko „Bacówka pod Małą Rawką” – Wielka Rawka (1304 m) – Ustrzyki Górne – Połonina Caryńska (1230 m) – schronisko „Koliba” na Przysłupiu Caryńskim.
Zakwaterowanie, obiadokolacja i zasłużony odpoczynek.

W niedzielę po wykwaterowaniu i śniadaniu wyruszymy na trasę: schronisko „Koliba” – Połonina Caryńska (1236 m) – zjazd do Brzegów Górnych – Połonina Wetlińska (1255 m) – przełęcz Orłowicza – Wetlina.
Następnie przetransportujemy Was do schroniska „Pod Wysoką Połoniną”, tu zakończenie rajdu.

Zakwaterowanie

Schronisko „Pod Wysoką Połoniną” w Wetlinie, „Bacówka pod Małą Rawką”, schronisko „Koliba” na Przysłupiu Caryńskim.
Nocleg w pokojach wieloosobowych ale w niepowtarzalnym schroniskowym klimacie.

Obowiązkowe wyposażenie 

  • Zestaw skiturowy, czyli narty, buty, foki, kije (Nie masz sprzętu? Nie ma problemu, wypożyczysz je na miejscu w wypożyczalni Bieszczady Ski Expirience)
  • Kask i gogle;
  • osobista apteczka;
  • ubiór tzw. „na cebulkę” – bielizna termoaktywna, bluza lub sweter puchowy, kurtka przeciwwiatrowa, spodnie techniczne, czapka, ew. buff;
  • plecak 25l a w nim termos z ciepłą herbatą, suchy prowiant, dodatkowa bluza, rękawice, buff.
  • Mapa Bieszczadów i kompas;

Dodatkowo choć Bieszczady nie są lawiniastymi górami to w ramach dobrych nawyków mile widziane jest zabranie ze sobą zestawów ABC (detektor, sonda, łopata). W wypożyczalni możesz wynająć kompletny sprzęt skiturowy w promocyjnej cenie za 100 zł/dobę.

 

Organizatorem są Swobodne Wycieczki oraz Bieszczady Ski Experience. Dlaczego My?

Wybierając naszą ofertę masz pewność, że na górskie tury poprowadzą Cię doświadczeni przewodnicy, często będący ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR, doskonale znający teren i potrafiącymi ocenić aktualne warunki w górach. Posiadamy doświadczenie i znamy ten teren niemal jak „własną kieszeń” a przede wszystkim jesteśmy pasjonatami. Dysponujemy własną wypożyczalnią sprzętu skiturowego, w której do waszej dyspozycji znajdują się nowe, lekkie narty Atomic Backland, kaski, google czy zestawy lawinowe.

 

BY ZAREZERWOWAĆ TEN OBÓZ lub UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ.

Specyfikacja
wycieczki

Najważniejsze informacje

Oferta dla

Średnio zaawansowanych

Termin obozu

Do ustalenia

Cena

Od 1600 zł/os.

Z

W cenie

3 noclegi w pokojach wieloosobowych w schroniskach (pościel w cenie), 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 3 wycieczki skiturowe, opiekę wykwalifikowanych instruktorów (będących ratownikami GOPR), pamiątkowa koszulka firmy Rab, opłata klimatyczna, ubezpieczenie NNW, przewóz rzeczy osobistych uczestników do poszczególnych schronisk.

Zapytaj o indywidualną wycenę

Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu  z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Sam zaprojektuj swoje wspomnienia z Bieszczad.

Zaznacz dodatkowe atrakcje możliwe do zrealizowania przy tej wycieczce

2 + 2 =