Bieszczady na skiturowy początek

Ten rajd organizujemy z myślą o osobach, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami skiturowymi a być może stawiają swoje pierwsze kroki. Podczas wycieczek nauczycie się techniki podchodzenia, zmiany kierunku, planowania trasy, podstaw nawigacji, zachowania w sytuacji awaryjnej i wielu innych rzeczy przydatnych w późniejszych samodzielnych turach.

Obóz skiturowy dla początkujących

Początkujący to grupa osób, która potrafi bardzo dobrze jeździć na stoku narciarskim. Szlaki, na których odbędą się zajęcia, są proste technicznie jednak często nasze zjazdy będą prowadzić lasem więc niezbędna jest umiejętność pewnego omijania przeszkód. Przejścia wymagają dobrej kondycji fizycznej, o którą warto zadbać już jesienią.

Program obozu

Przyjazd w czwartkowe popołudnie i zakwaterowanie w hotelu Górskim PTTK w Ustrzykach Górnych. Dobranie sprzętu dla osób, nie posiadających własnego. Na ogólnym spotkaniu poznacie nieco teorii, omówimy specyfikę terenu, warunki pogodowe oraz zaplanowane trasy. Obiadokolacja. Potem trochę integracji …

W piątek po śniadaniu zajęcia odbywać się będą na starym wyciągu narciarskim tuż przy hotelu, gdzie przećwiczymy podstawowe elementy, które będą nam niezbędne w następnych dniach.
Obiadokolacja, chwila na odpoczynek a wieczorem zapraszamy na wykład, przygotowujący do pierwszej tury w terenie. Wieczorem dla chętnych sauna i jacuzzi.

W sobotę po śniadaniu wyruszymy w trasę: Ustrzyki Górne – Połonina Caryńska (1297 m ) – zjazd na przełęcz Wyżniańską – podejście do schroniska „Pod Małą Rawką” na kawkę – zjazd na przełęcz Wyżniańską.
Po powrocie obiadokolacja i zasłużony odpoczynek. Dla chętnych sauna i jacuzzi a dla odważnych morsowanie w Wołosatym 😉

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na trasę: Wołosate- Tarnica (1346 m) czyli na najwyższy szczyt polskich Bieszczad – Szeroki Wierch (1268 m) – zjazd do Ustrzyk Górnych. Zakończenie Rajdu.

Zakwaterowanie

Hotel Górski PTTK w Ustrzykach Górnych
Do dyspozycji uczestników Rajdu pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami. Hotel położony jest w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego nad potokiem Wołosaty. Do dyspozycji uczestników obozu zewnętrzne jacuzzi oraz sauna. 

Obowiązkowe wyposażenie

  • Zestaw skiturowy, czyli narty, buty, foki, kije (Nie masz sprzętu? Nie ma problemu, wypożyczysz je na miejscu w wypożyczalni Bieszczady Ski Expirience)
  • Kask i gogle;
  • osobista apteczka;
  • ubiór tzw. „na cebulkę” – bielizna termoaktywna, bluza lub sweter puchowy, kurtka przeciwwiatrowa, spodnie techniczne, czapka, ew. buff;
  • plecak 25l a w nim termos z ciepłą herbatą, suchy prowiant, dodatkowa bluza, rękawice, buff.
  • Mapa Bieszczadów i kompas;

Dodatkowo choć Bieszczady nie są lawiniastymi górami to w ramach dobrych nawyków mile widziane jest zabranie ze sobą zestawów ABC (detektor, sonda, łopata). W wypożyczalni możesz wynająć kompletny sprzęt skiturowy.

 

Organizatorem są Swobodne Wycieczki oraz Bieszczady Ski Experience. Dlaczego My?

Wybierając naszą ofertę masz pewność, że na górskie tury poprowadzą Cię doświadczeni przewodnicy, często będący ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR, doskonale znający teren i potrafiącymi ocenić aktualne warunki w górach. Posiadamy doświadczenie i znamy ten teren niemal jak „własną kieszeń” a przede wszystkim jesteśmy pasjonatami. Dysponujemy własną wypożyczalnią sprzętu skiturowego, w której do waszej dyspozycji znajdują się nowe, lekkie narty Atomic Backland, kaski, google czy zestawy lawinowe.

 

BY ZAREZERWOWAĆ TEN OBÓZ lub UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ.

Specyfikacja
wycieczki

Najważniejsze informacje

Oferta dla

Początkujących

Termin obozu

Do ustalenia

Cena

Od 1600 zł/os.

Z

W cenie

3 noclegi w pokojach 2-osobowych, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 3 wycieczki skiturowe, opiekę wykwalifikowanych instruktorów (będących ratownikami GOPR), sauna zewnętrzna i jacuzzi, pamiątkowy prezent, opłata klimatyczna, ubezpieczenie NNW, w razie potrzeby dowóz do szlaków.

Zapytaj o indywidualną wycenę

Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu  z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Sam zaprojektuj swoje wspomnienia z Bieszczad.

Zaznacz dodatkowe atrakcje możliwe do zrealizowania przy tej wycieczce

5 + 11 =