Bieszczady na rozruch skiturowy

 

Dlaczego skitur w Bieszczadach?

Któż z nas nie słyszał hasła „… a gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady…”. Coś jest w tych górach magicznego co przyciąga. A zima jest wyjątkowa – mało tu wyciągów narciarskich a więc i nie ma tłoku a na połoninach panuje spokój i cisza ..

Bieszczady są idealne zarówno dla osób początkujących jak i dla tych, którzy już wcześniej rozpoczęli swoją przygodę ze skiturami. Nawet jeśli masz sporo doświadczenia skiturowego w wyższych partiach górskich niż Bieszczady to te góry i tak Cię zaskoczą frajdą ze zjazdów!

Obóz skiturowy dla średniozaawansownych

A średnio zaawansowani to grupa osób, która posiada bardzo dobrą umiejętność poruszania się na nartach zjazdowych i ma za sobą już kilka wycieczek skiturowych. Proponowane przez nas trasy charakteryzują się łatwymi aczkolwiek dość długimi podejściami i dość wymagającymi zjazdami, które w przeważającej części biegną przez las i tu niezbędna jest umiejętność omijania przeszkód w terenie. Wymagana jest dobra kondycja.

Program obozu

Przyjazd i zakwaterowanie w piątkowe popołudnie. Dobranie sprzętu dla osób, nie posiadających własnego. Na ogólnym spotkaniu poznacie nieco teorii, omówimy specyfikę terenu, warunki pogodowe oraz zaplanowane trasy. Potem trochę integracji przy kominku …

W sobotę po śniadaniu i zabraniu potrzebnego sprzętu wyruszymy w góry.
Tego dnia zaplanowaliśmy przejście: Wetlina – Jaworniki (1021 m) – Paportna (1198 m) – Rabia Skała (1199 m) na której występuje fliszowe osuwisko opadające na Słowację – Płasza (1163 m) – Okrąglik (1101 m ) – zjazd do Roztok. Wieczorem po powrocie obiadokolacja i trochę odpoczynku. Na wieczór zaplanowaliśmy spotkanie i prezentację z zawodów narciarskich Pierra Menta kolegi Janka Kozy – skialpinisty, ultramaratończyka, ratownika GOPR Bieszczady. Zawody te uznawane są za jedne z najtrudniejszych na świecie. Na zakończenie zapraszamy do ruskiej bani, która wspaniale regeneruje po długiej turze i dobrze wpłynie na mięśnie.

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na trasę: Wołosate – Tarnica (1346 m, najwyższy szczyt polskich Bieszczadów) – zjazd na legendarna przełęcz Goprowców – Szeroki Wierch (1268 m) – zjazd do Ustrzyk Górnych.
Po powrocie zakończenie i podsumowanie obozu.

 

Zakwaterowanie

Hotel Górski PTTK w Ustrzykach Górnych.
Do dyspozycji uczestników Rajdu pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami. Hotel położony jest w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego nad potokiem Wołosaty. Do dyspozycji uczestników obozu zewnętrzne jacuzzi oraz sauna

 

Obowiązkowe wyposażenie

  • Zestaw skiturowy, czyli narty, buty, foki, kije (Nie masz sprzętu? Nie ma problemu, wypożyczysz je na miejscu w wypożyczalni Bieszczady Ski Expirience)
  • Kask i gogle;
  • osobista apteczka;
  • ubiór tzw. „na cebulkę” – bielizna termoaktywna, bluza lub sweter puchowy, kurtka przeciwwiatrowa, spodnie techniczne, czapka, ew. buff;
  • plecak 25l a w nim termos z ciepłą herbatą, suchy prowiant, dodatkowa bluza, rękawice, buff.
  • Mapa Bieszczadów i kompas;

Dodatkowo choć Bieszczady nie są lawiniastymi górami to w ramach dobrych nawyków mile widziane jest zabranie ze sobą zestawów ABC (detektor, sonda, łopata). W wypożyczalni możesz wynająć kompletny sprzęt skiturowy.

 

Organizatorem są Swobodne Wycieczki oraz Bieszczady Ski Experience. Dlaczego My?

Wybierając naszą ofertę masz pewność, że na górskie tury poprowadzą Cię doświadczeni przewodnicy, często będący ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR, doskonale znający teren i potrafiącymi ocenić aktualne warunki w górach. Posiadamy doświadczenie i znamy ten teren niemal jak „własną kieszeń” a przede wszystkim jesteśmy pasjonatami. Dysponujemy własną wypożyczalnią sprzętu skiturowego, w której do waszej dyspozycji znajdują się nowe, lekkie narty Atomic Backland, kaski, google czy zestawy lawinowe.

 

BY ZAREZERWOWAĆ TEN OBÓZ lub UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ.

Specyfikacja
wycieczki

Najważniejsze informacje

Oferta dla

Średnio zaawansowanych

Termin obozu

Do ustalenia

Cena

Od 1.200 zł/os.

Z

W cenie

2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 2 wycieczki skiturowe, opiekę wykwalifikowanych instruktorów (będących ratownikami GOPR), sauna zewnętrzna i jacuzzi, pamiątkowy upominek, opłata klimatyczna, ubezpieczenie NNW, w razie potrzeby dowóz do szlaków.

Zapytaj o indywidualną wycenę

Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu  z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Sam zaprojektuj swoje wspomnienia z Bieszczad.

Zaznacz dodatkowe atrakcje możliwe do zrealizowania przy tej wycieczce

6 + 7 =