Na Bieszczadzkich Połoninach

Bieszczady to przede wszystkim wyjątkowe góry, czyli połoniny, których szczyty pokryte są sub-alpejskimi łąkami. Dzięki temu przekraczając górną granicę lasu i wędrując nimi możemy podziwiać widoki dookoła siebie. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu urokowi wiele osób już tylko powraca … Do wyboru kilka tras, w zależności od czasu, kondycji, wieku. Najpopularniejsze trasy wiodą na Połoninę Wetlińską, Połoninę Caryńską oraz na najwyższy szczyt – Tarnicę.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo wycieczki prowadzą doświadczeni przewodnicy górscy będący również ratownikami GOPR.

Wybierając się w góry zadbaj o odpowiedni strój i wyposażenie:

LATO:

mały plecak, nakrycie głowy (czapka z daszkiem), bluza i i kurtka przeciwdeszczowa na wypadek załamania pogody, buty górskie najlepiej z cholewką powyżej kostki, odpowiednia ilość wody, bułka czy też drożdżówka, coś słodkiego.

ZIMA:

Ciepła czapka, rękawice (dobrze mieć też zapasowe w plecaku), ciepła kurtka i spodnie, herbata w termosie, bułka czy też drożdżówka, coś słodkiego.

Przed wyjściem w góry warto zainstalować sobie bezpłatną aplikację Na Ratunek, która w sytuacji zagubienia lub wypadku w górach pozwala na szybkie zlokalizowanie przez Ratowników Bieszczadzkiego GOPR.

Specyfikacja
wycieczki

Najważniejsze informacje

Najlepsze dla

Rodzin z dziećmi, wytrawnych piechurów, osób ze słabą i dobrą kondycją

Długość wycieczki

4 – 8 godz.

Stopień trudności

Zależny od wybranej trasy

Cena od

25 zł/os.

Z

W cenie

Usł. Przewodnika, parkingi, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Zapytaj o indywidualną wycenę

Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu  z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Sam zaprojektuj swoje wspomnienia z Bieszczad.

Zaznacz dodatkowe atrakcje możliwe do zrealizowania przy tej wycieczce

13 + 14 =