Na Bieszczadzkich Połoninach – wycieczki górskie
Bieszczady to przede wszystkim wyjątkowe góry, czyli połoniny, których szczyty pokryte są sub-alpejskimi łąkami. Dzięki temu przekraczając górną granicę lasu i wędrując nimi możemy podziwiać widoki dookoła siebie. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu urokowi wiele osób już tylko powraca … Ze szczytów widać tylko góry i mnóstwo zieleni Być może z tego powodu ludzie coraz częściej „rzucają wszystko i przyjeżdżają w Bieszczady”.
Do wyboru mamy kilka tras, w zależności od czasu, kondycji, wieku. Najpopularniejsze trasy wiodą m.in. na Połoninę Wetlińską, na której znajduje się najwyżej położone schronisko (obecnie schron) w Bieszczadach czyli słynna Chatka Puchatka. Najkrótsza górska wycieczka zajmie nam około 2,5 – 3 godz.
Połonina Caryńska przez wielu uważana jest za najpiękniejszą z połonin. Przez cały jej grzbiet (jak również przez wszystkie połoniny) przebiega Główny Szlak Beskidzki – to najdłuższy długodystansowy szlak w Polsce, który zaczyna się w Ustroniu na Śląsku i kończy w Wołosatym i mierzy około 540 km.
Kolejną opcją do wyboru jest wyjście na najwyższy szczyt polskich Bieszczadów – Tarnicę (1346 m n.p.m.). Po wybraniu jednej z dojściowych tras osiągamy szczyt, który wieńczy kilkumetrowej wysokości krzyż ustawiony tu na pamiątkę wędrówek papieża Jana Pawła II po górach.
Dla osób z bardzo dobrą kondycją polecam kultową trasę Wołosate – Tarnica – Halicz – Rozsypaniec – Wołosate. Przez większą część wędrówki towarzyszą nam dalekie widoki na polskie, ukraińskie i słowackie góry.
Będąc w Bieszczadach koniecznie trzeba zobaczyć bieszczadzkie połoniny! Są to wyjątkowe góry, przez które można wędrować przez cały rok i za każdym razem będą nam one dostarczać wielu wrażeń.
Trasy przejść przez bieszczadzkie połoniny ustalamy indywidualnie w oparciu o porę roku, pogodę, możliwości czasowe, kondycję oraz o Wasze sugestie! W trosce o bezpieczeństwo wycieczki prowadzą doświadczeni przewodnicy górscy będący również ratownikami GOPR.
Wybierając się w góry zadbaj o odpowiedni strój i wyposażenie:
LATO:
mały plecak, nakrycie głowy (czapka z daszkiem), bluza i i kurtka przeciwdeszczowa na wypadek załamania pogody, buty górskie najlepiej z cholewką powyżej kostki, odpowiednia ilość wody, bułka czy też drożdżówka, coś słodkiego.
ZIMA:
Ciepła czapka, rękawice (dobrze mieć też zapasowe w plecaku), ciepła kurtka i spodnie, herbata w termosie, bułka czy też drożdżówka, coś słodkiego.
Przed wyjściem w góry warto zainstalować sobie bezpłatną aplikację Na Ratunek, która w sytuacji zagubienia lub wypadku w górach pozwala na szybkie zlokalizowanie przez Ratowników Bieszczadzkiego GOPR.
Podobne oferty wycieczek:
Duża Obwodnica Bieszczadzka
Specyfikacja
wycieczki
Najważniejsze informacje
Najlepsze dla
Rodzin z dziećmi, wytrawnych piechurów, osób ze słabą i dobrą kondycją
Długość wycieczki
4 – 8 godz.
Stopień trudności
Zależny od wybranej trasy
Cena od
35 zł/os.
Cena dla grupy min. 45 os.
W cenie
Usł. Przewodnika, parkingi, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego
Zapytaj o indywidualną wycenę
Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Sam zaprojektuj swoje wspomnienia z Bieszczad.