Wycieczka przykladowa

Jezioro Solińskie powstało w 1968 r. po tym jak rzekę San przedzielono ogromną betonową zaporą. Jest to największe pod względem pojemności wody jezioro w Polsce (prawie 500 mln m3). A „betonowa dama” jak czasami nazywano zaporę mierzy 664 m długości i 82 m wysokości i jest największą zaporą w Polsce. Ale zanim powstało to jezioro – eksperymentalnie – powstała zapora w Myczkowcach i Jezioro Myczkowieckie.

Podczas tej wycieczki poznacie niemal wszystkie tajemnice jakie kryją w sobie oba Jeziora. Mnóstwo ciekawostek, faktów i mitów.

 

Wycieczkę rozpoczniemy od przejścia malowniczą trasą wzdłuż tzw. „starego koryta rzeki San” do cudownego źródełka w Zwierzyniu, w którym woda ponoć ma moc uzdrawiającą na oczy. Nieco dalej zobaczymy jedyne miejsce w całych Bieszczadach gdzie woda wypływa dosłownie spod góry … W dalszej kolejności idąc przez górę Grodzisko zejdziemy na pierwszą zaporę – starszą ale zdecydowanie mniejszą siostrę tej w Solinie.

W dalszej kolejności przejedziemy wzdłuż malowniczego Jeziora Myczkowieckiego. Będąc w Solinie idąc tzw. „bieszczadzkimi krupówkami” (deptak z pamiątkami) dojdziemy na zaporę, gdzie na wstępie będziemy mogli podziwiać ławice ogromnych ryb. Przechodząc po niej przewodnik opowie o wszystkich najważniejszych danych tej budowli a także ciekawostek z nią związanych. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie przejedziemy do Polańczyka – bieszczadzkiego uzdrowiska. Spacer na najładniejszy punkt widokowy na jezioro.

Przejazd przez uzdrowisko i powrót do ośrodka.

Specyfikacja
wycieczki

Najważniejsze informacje

Dla rodzin z dziećmi, dla seniorów, dla grup zorganizowanych, dla każdego

Najlepsze dla

1 dniowa (5h)

Długośc wycieczki

Łatwa

Stopień trudności

od 20 zł/os

Cena

Z

Usł. Przewodnika, parkingi, ubezpieczenie NNW

W cenie

Zapytaj o indywidualną wycenę

Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu  z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Sam zaprojektuj swoje wspomnienia z Bieszczad.

Zaznacz dodatkowe atrakcje możliwe do zrealizowania przy tej wycieczce

14 + 15 =