W dolinie Górnego Sanu

W dolinie górnego Sanu jedno z najbardziej znanych miejsc to Muczne – niewielka osada, która za sprawą atrakcji przyciąga coraz więcej turystów.

W planie naszej wycieczki jest m.in. zwiedzanie Centrum Promocji Leśnictwa, w którym możemy zobaczyć ciekawą ekspozycję pokazującą faunę i florę Bieszczadów. Nie może oczywiście zabraknąć pokazowej zagrody żubrów jak i wystawy plenerowej wypału węgla drzewnego w Bieszczadach.

Dla osób, które chcą pójść na pieszą wycieczkę i trochę się zmęczyć zapraszam na wyjście w pasmo Jeleniowatego na najwyższą wieżę widokową (34 m) w Bieszczadach. Po drodze odwiedzimy miejsce pamięci – Brenzberg.

Ścieżka ta jest dostosowana także dla osób z niepełnosprawnościami wzroku. Osoby niewidome i słabowidzące również mogą skorzystać z tej oferty. Ścieżka na Jeleniowate posiada odpowiednią infrastrukturę, w tym specjalne urządzenia TOTUPOINT emijtujące nagrania z audiodeskrypcją. Ścieżkę wykonali ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

Na tych, którzy jeszcze bardziej chcą się zmęczyć czeka połonina Bukowego Berda lub też wycieczka do źródeł Sanu! Dla osób, które wolą miejsca odludne i tajmnicze proponuję wycieczkę ścieżkami przyrodniczymi po dawnej Tarnawie i Dźwiniaczu lub też do Dydiowej.

Fani znanego serialu „Wataha” w okolicy Mucznego mogą znaleźć kilka miejsc, które służyły jako plener zdjęciowy jak schron Rebrowa czy ośrodek dla uchodźców. Pozostając w klimacie Watahy pojedziemy na samą granice polsko – ukraińską, gdzie zobaczymy słupki graniczne wyznaczające wschodnią granicę Unii Europejskiej. Fanów przyrody na pewno zainteresuje możliwość spaceru po dwóch torfowiskach wysokich z niesamowitą panoramą na wysokie Bieszczady. Stamtąd rzut beretem do wyjątkowego miejsca widokowego na cerkiew w Sokolikach Górskich, znajdujących się po drugiej stronie Sanu, czyli na Ukrainie.

Dolina Sanu i Muczne oferuje jeszcze inne ciekawe miejsca a także wyjątkową historię. W zależności od potrzeb ułożymy dla Państwa program idealny 😉

Specyfikacja
wycieczki

Najważniejsze informacje

Oferta dla

Rodzin z dziećmi, dla seniorów, grup zorganizowanych,  dla osób z ograniczoną mobilnością, niewidomych i słabo widzących, fanów Watachy

Długość wycieczki

5 – 8 godz.

Cena

Od 35 zł/os.

Cena dla grupy min. 45 os.

Z

W cenie

Usł. Przewodnika, parkingi, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Zapytaj o indywidualną wycenę

Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu  z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Sam zaprojektuj swoje wspomnienia z Bieszczad.

Zaznacz dodatkowe atrakcje możliwe do zrealizowania przy tej wycieczce

1 + 11 =