Skiturami przez połoniny

Obóz skiturowy w Bieszczadach z elementami szkolenia lawinowego!

Tym razem proponujemy Wam przejście na nartach skiturowych kilku bieszczadzkich połonin. Będą mozolne podejścia ale za to na samej górze jak tylko pogoda pozwoli przepiękne widoki a potem zjazdy pełne frajdy. Podczas wycieczek przybliżymy Wam jakimi zasadami powinniśmy się kierować przy planowaniu tur by były one bezpieczne. I co zrobić jak już przytrafi się nam wypadek w górach. Generalnie będzie dużo o bezpieczeństwie i lawinach …

Obóz skiturowy dla średniozaawansownych

A średnio zaawansowani to grupa osób, która posiada bardzo dobrą umiejętność poruszania się na nartach zjazdowych i ma za sobą już kilka wycieczek skiturowych. Proponowane przez nas trasy charakteryzują się łatwymi aczkolwiek dość długimi podejściami i dość wymagającymi zjazdami, które w przeważającej części biegną przez las i tu niezbędna jest umiejętność omijania przeszkód w terenie. Wymagana jest dobra kondycja.

Program obozu

Przyjazd i zakwaterowanie w czwartkowe popołudnie. Dobranie sprzętu dla osób, nie posiadających własnego. Na ogólnym spotkaniu poznacie nieco teorii na temat lawinoznawstwa (zajęcia prowadzone przez członka Służby Śniegowo – Lawinowej GOPR Bieszczady) jak również omówimy specyfikę terenu, warunki pogodowe oraz zaplanowane trasy. Obiadokolacja. Potem trochę integracji przy kominku …

W piątek po śniadaniu wyjazd na trasę: Ustrzyki Górne – Połonina Caryńska (1297 m) – zjazd na Przełęcz Wyżniańską – Mała Rawka (1271 m) – zjazd do schroniska na kawkę – Przełęcz Wyżniańska. W trakcie tury zajęcia praktyczne lawinowe.
Obiadokolacja, chwila na odpoczynek a wieczorem dalsza część prezentacji odnośnie lawin.

W sobotę po śniadaniu i zabraniu potrzebnego sprzętu wyruszymy w góry.
Zaplanowaliśmy przejście: Kalnica – Smerek (1222 m) – zjazd na Przełęcz Orłowicza – Połonina Wetlińska (1255 m) – zjazd na Przełęcz Wyżną. W trakcie zajęcia praktyczne.
Wieczorem po powrocie obiadokolacja i trochę odpoczynku.

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na trasę: Przysłup – Duże Jasło (1153 m) – Okrąglik (1101 m) – zjazd do Roztok.
Zakończenie i podsumowanie obozu.

 

Zakwaterowanie

Hotel Górski PTTK w Ustrzykach Górnych.
Do dyspozycji uczestników Rajdu pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami. Hotel położony jest w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Goście będą mieć do dyspozycji zewnętrzne jacuzzi oraz saunę.

 

Obowiązkowe wyposażenie

  • Zestaw skiturowy, czyli narty, buty, foki, kije (Nie masz sprzętu? Nie ma problemu, wypożyczysz je na miejscu w wypożyczalni Bieszczady Ski Expirience)
  • Kask i gogle;
  • osobista apteczka;
  • ubiór tzw. „na cebulkę” – bielizna termoaktywna, bluza lub sweter puchowy, kurtka przeciwwiatrowa, spodnie techniczne, czapka, ew. buff;
  • plecak 25l a w nim termos z ciepłą herbatą, suchy prowiant, dodatkowa bluza, rękawice, buff.
  • Mapa Bieszczadów i kompas;

Dodatkowo choć Bieszczady nie są lawiniastymi górami to w ramach dobrych nawyków mile widziane jest zabranie ze sobą zestawów ABC (detektor, sonda, łopata). W wypożyczalni możesz wynająć kompletny sprzęt skiturowy.

 

Organizatorem są Swobodne Wycieczki oraz Bieszczady Ski Experience. Dlaczego My?

Wybierając naszą ofertę masz pewność, że na górskie tury poprowadzą Cię doświadczeni przewodnicy, często będący ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR, doskonale znający teren i potrafiącymi ocenić aktualne warunki w górach. Posiadamy doświadczenie i znamy ten teren niemal jak „własną kieszeń” a przede wszystkim jesteśmy pasjonatami. Dysponujemy własną wypożyczalnią sprzętu skiturowego, w której do waszej dyspozycji znajdują się nowe, lekkie narty Atomic Backland, kaski, google czy zestawy lawinowe.

 

BY ZAREZERWOWAĆ TEN OBÓZ lub UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ.

Specyfikacja
wycieczki

Najważniejsze informacje

Oferta dla

Średnio zaawansowanych

Termin obozu

Do ustalenia

Cena

Od 1.600 zł/os.

Z

W cenie

3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 3 wycieczki skiturowe, opiekę wykwalifikowanych instruktorów (będących ratownikami GOPR), wykłady oraz zajęcia praktyczne z lawin, jacuzzi zewnętrzne oraz sauna, pamiątkowy upominek, opłata klimatyczna, ubezpieczenie NNW, w razie potrzeby dowóz do szlaków.

Zapytaj o indywidualną wycenę

Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu  z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Sam zaprojektuj swoje wspomnienia z Bieszczad.

Zaznacz dodatkowe atrakcje możliwe do zrealizowania przy tej wycieczce

4 + 1 =