skiturowo – trekingowy sylwester w bieszczadach

Znane polskie przysłowie mówi „Nowy Rok jaki, cały rok taki!” dlatego zapraszamy Cię na Sylwester inny niż zwykle. Ten Stary Rok zakończymy na sportowo, wędrując bieszczadzkimi szlakami na skiturach czy też rakietach śnieżnych, podziwiając piękno zimowych gór a przede wszystkim wdychając duże ilości czystego bieszczadzkiego powietrza 🙂

Ramowy program

DZIEŃ 30.12.2020 (ŚRODA)
Przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie.

Wspólna obiadokolacja. Potem spotkanie, omówienie planu pobytu, warunków pogodowych, itp.

DZIEŃ 31.12.2020 (CZWARTEK)

Po śniadaniu grupa skiturowa oraz piesza wyruszy trasą czerwonego szlaku z Ustrzyk Górnych na Połoninę Caryńską. Zejście na Przełęcz Wyżniańską i stąd do Bacówki Pod Małą Rawką na rozgrzewającą herbatę. Skiturowcy, którzy z pewnością będą poruszać się szybciej niż grupa pieszych będą mogli dodatkowo wyjść na Małą Rawką by zjechać najbardziej popularną trasą skiturową w Bieszczadach.
Przejazd busem do Hotelu. Po powrocie obiadokolacja. Chwila na odpoczynek.
Wieczorem zapraszamy na ognisko z bieszczadzkim grzańcem i szwedzkim stołem. Dla chętnych morsowanie w Wołosatym, zewnętrzne jacuzzi oraz sauna – czyli stare i znane sposoby na odporność i zdrowie. Wszystko to przy niesamowicie rozgwieżdżonym bieszczadzkim niebie … I w takim klimacie, na świeżym powietrzu przywitamy 2021 rok. Dla zmarzniętych wewnątrz obiektu będzie dodatkowa zabawa.

DZIEŃ 1.01.2021 (PIĄTEK)

Późniejsze śniadanie.
Tym razem zapraszamy na wycieczkę do Mucznego, w trakcie której zobaczymy pokazową zagrodę żubrów i wystawę wypału węgla drzewnego a także pójdziemy na około 1,5 godz. spacer na szczyt Jeleniowate, na której znajduje się 34-metrowa wieża widokowa (najwyższa w Bieszczadach), z której rozpościera się panorama aż po Gorgany na Ukrainie. Jeśli pogoda będzie sprzyjać to widoki w wieży spróbujemy podziwiać w blasku zachodzącego słońca. W tym dniu zaplanowaliśmy również bieszczadzki kulig z pięknymi widokami na połoniny.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Czas na odpoczynek.

DZIEŃ 2.01.2021 (SOBOTA)

Po śniadaniu wyruszymy na turach i na butach czy też rakietach śnieżnych z Wołosatego na Tarnicę – czyli najwyższy szczyt polskich Bieszczadów (1346 m n.p.m.) i przez Szeroki Wierch zejdziemy lub też zjedziemy do Ustrzyk Górnych.
Obiadokolacja. Chwila na odpoczynek i regenerację po całodniowej wyprawie. Na zakończenie zapraszamy Was na prezentację z zawodów skialpinistycznych Pierra Menta. Prezentację poprowadzi uczestnik zawodów – ratownik Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

DZIEŃ 3.01.2021 (NIEDZIELA)

Na zakończenie pobytu zapraszamy Was na wschód słońca! Zimowe Bieszczady w blasku zachodzącego słońca wyglądają niesamowicie … Po powrocie śniadanie, wykwaterowanie i powrót do domu.

UWAGA! Program pobytu ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych czy też kondycji grupy. Podczas przejść to przewodnik/ratownik decyduje o ew. zmianie trasy. W przypadku niewystarczającej ilości śniegu zastrzegamy sobie możliwość przejścia zamiast na nartach na pieszo.

Zakwaterowanie

Hotel Górski PTTK w Ustrzykach Górnych położony w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Do Waszej dyspozycji pokoje 2-osobowe z łazienkami a także sala telewizyjna i bilardowa, czytelnia oraz zewnętrzna strefa regeneracji: sauna i jacuzzi.

Ważne informacje

Warunki rezerwacji:

 • Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30%.
 • Dopłata do całości następuje w dniu przyjazdu.
 • W przypadku anulowania rezerwacji na 7 dni przed przyjazdem, zaliczkę zwracamy w całości lub też przepisujemy do wykorzystania na innym obozie czy też szkoleniu.
 • W przypadku lockdownu, wpłacone zaliczki zostaną zwrócone lub też przepisane na inny obóz.
 • W przypadku rezygnacji na dwa dni przez przyjazdem, nie zwracamy zaliczki.
 • Wystawiamy fakturę Vat Marża.

Wypożyczalnia Bieszczady Ski Experience oferuje wypożyczenie sprzętu:

 • narty skiturowe Atomic Backland, foki, buty, kije w cenie 110 zł/dzień;
 • narty skiturowe Atomic Backland, foki, buty, kije, kask i gogle w cenie 140 zł/dzień;
 • rakiety śnieżne z kijami w cenie 40 zł/dzień.

Obowiązkowe wyposażenie

 • czołówka;
 • osobista apteczka;
 • ubiór tzw. „na cebulkę” – bielizna termoaktywna, bluza lub sweter puchowy, kurtka przeciwwiatrowa, spodnie techniczne, czapka, ew. buff;
 • plecak 25l a w nim termos z ciepłą herbatą, suchy prowiant, dodatkowa bluza, rękawice, buff;
 • mapa Bieszczadów i kompas;

Dodatkowe wyposażenie:

 • zestaw lawinowy ABC (detektor, sonda, łopata) – co prawda w Bieszczadach nie ma dużego zagrożenia lawinowego ale się zdarzają, więc w ramach dobrych praktyk warto go mieć;

Organizatorem są Swobodne Wycieczki oraz Bieszczady Ski Experience. Dlaczego My?

Wybierając naszą ofertę masz pewność, że na górskie tury poprowadzą Cię doświadczeni przewodnicy, często będący ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR, doskonale znający teren i potrafiącymi ocenić aktualne warunki w górach. Posiadamy doświadczenie i znamy ten teren niemal jak „własną kieszeń” a przede wszystkim jesteśmy pasjonatami. Dysponujemy własną wypożyczalnią sprzętu skiturowego, w której do waszej dyspozycji znajdują się nowe, lekkie narty Atomic Backland, kaski, google czy zestawy lawinowe.

BY ZAREZERWOWAĆ TEN OBÓZ lub UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ.

 

 

Najbliższe obozy skiturowe w Bieszczadach:

15 – 17.01.2021: Bieszczady na rozruch skiturowy

28 – 31.01.2021: Skitury z elementami kursu lawinowego

4 – 7.02.2021: Skiturami od schroniska do schroniska HIT!

11 – 14.02.2021: Bieszczady na skiturowy początek

25 – 28.02.2021: Bieszczadzka enigma HIT!

 

Specyfikacja
wycieczki

Najważniejsze informacje

Oferta dla

Skiturowców i osób chodzących na butach po górach 😉

Termin obozu

30.01.2020 – 03.01.2021

Cena

1.500 zł/os. (do 20.12.)

1.600 zł/os. przy rezerwacji po 20.12.2020

Z

W cenie

4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, zabawa sylwestrowa z ogniskiem, wycieczka do Mucznego ze wspomnianymi atrakcjami (kulig, wyjście na wieżę, zagroda żubrów), opisane wycieczki skiturowe i piesze, opiekę wykwalifikowanych instruktorów (będących ratownikami GOPR), prezentację, dostęp do zewnętrznej strefy odnowy (jacuzzi, ruska bania, morsowanie), opłata klimatyczna, ubezpieczenie NNW Signal Iduna, ewentualne przejazdy.

Zapytaj o indywidualną wycenę

Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu  z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Sam zaprojektuj swoje wspomnienia z Bieszczad.

Zaznacz dodatkowe atrakcje możliwe do zrealizowania przy tej wycieczce

9 + 10 =