Przemyśl i Forty Twierdzy Przemyśl

Przemyśl to jedno z najstarszych miast w Polsce, położone na siedmiu wzgórzach, przecięte rzeką San. Będąc na przemyskiej starówce to co uderza najbardziej to nagromadzenie dużej ilości wież kościelnych na stosunkowo małej powierzchni, należące do różnych wyznań, niespotykanych w żadnym innym polskim mieście. Z tego też względu bywa określany polskim Rzymem. Spacerując posród zabytkowych kamienic, możemy zwiedzić Archikatedrę greckokatolicką z zabytkowym ikonostasem z Lubaczowa oraz Bazylikę Archikatedralną z XVI w. Jak i wieże to i zewsząd dochodzące dźwięki bijących dzwonów a to właśnie tu znajduje się założona w 1808 r., znana pracownia ludwisarska braci Felczyńskich, gdzie powstał największy na świecie bowiem ważący 55 ton, kołysany dzwon Vox Patris przeznaczony dla sanktuarium Trynidade w Brazylii. W Wieży Zegarowej, z której rozpościera się jedna z najładniejszych panoram na Przemyśl, znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Dzwonów i Fajek. Zgromadzono w nim nie tylko wyjątkowe dzwony ale i fajki, w tym walatówki z których słynie Przemyśl. W samym Przemyślu warto również zobaczyć zamek Kazimierzowski, pomnik dzielnego Wojaka Szwejka czy zabytkową i pięknie odrestaurowaną stację kolejową.

Miasto posiada słynne forty Twierdzy Przemyśl, która była trzecią co do wielkości po Antwerpii i Verdun. Pomimo tego, iż w 1915 r. forty zostały zniszczone to i tak robią ogromne wrażenie. Część z nich jest udostępniona do zwiedzania. Opis oraz zdjęcia fortów można znaleźć na stronie Forty Twierdzy Przemyśl.

Będąc w Przemyślu warto jeszcze odwiedzić Arboretum w Bolestraszycach a także jeden z najpiękniejszych zamków renesansowych znajdujących się na terenie Polski – w Krasiczynie.

Specyfikacja
wycieczki

Najważniejsze informacje

Wycieczka dla

Rodzin z dziećmi, seniorów, osób niepełnosprawnych, miłośników kultury i zabytków a także I wojny światowej

Czas trwania wycieczki

4-8 godz.

Stopień trudności

Łatwa

Cena od

30 zł/os.

Cena dla grupy min. 45 os.

Z

W cenie wycieczki

Usł. przewodnika, ubezpieczenie NNW, parkingi.

Zapytaj o indywidualną wycenę

Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu  z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Sam zaprojektuj swoje wspomnienia z Bieszczad.

Zaznacz dodatkowe atrakcje możliwe do zrealizowania przy tej wycieczce

4 + 14 =