krosno miasto szkła i wina

Miejsce na Podkarpaciu, które warto odwiedzić to z pewnością Krosno – Miasto Szkła i wina, często nazywane też „małym Krakowem”. Miasto oferuje wiele cennych zabytków m.in. kościół farny pw. Św. Trójcy, wieża farna, będąca niejako symbolem miasta czy Muzeum Rzemiosła z największą kolekcją lamp naftowych w Europie. To tu można poznać dzieje hutnictwa szkła i samemu spróbować tego fachu uczestnicząc w warsztatach organizowanych w Centrum Dziedzictwa Szkła. Urokliwy rynek w Krośnie otoczony jest mieszczańskimi kamieniczkami z pięknymi arkadowymi podcieniami, w których znajdują się liczne kawiarenki i restauracje. W podziemiach składowano niegdyś wino z Węgier przywiezione przez słynnego szkota Wojciecha Portiusa.

Przysłowiowy rzut beretem od Krosna znajduje się Odrzykoń a tu ruiny zamku Kamieniec, zamieszkiwany niegdyś przez dwie zwaśnione rodziny, których historie opisał Aleksander Fredro w komedii „Zemsta”. Warto wybrać się również na krótki spacer po rezerwacie przyrody nieożywionej „Prządki”.

Z kolei w pobliskiej Korczynie znajduje się największa pijalnia czekolady w Europie prowadzona przez Mistrza Cukierników Mirosława Pelczara. A w pijalni ponad 2-metrowa czekoladowa fontanna!

Będąc w tych okolicach koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Niewiele osób wie, że muzeum znajduje się na terenie najstarszej i nadal działającej kopalni ropy naftowej na świecie! Jednym z założycieli tej kopalni był Ignacy Łukasiewicz – wynalazca lampy naftowej i pionier przemysłu naftowego w Europie.

Krosno – Miasto szkła to wycieczka, która oferuje mnóstwo atrakcji zarówno dla najmłodszych i młodzieży jak i osób starszych.

Specyfikacja
wycieczki

Najważniejsze informacje

Wycieczka dla

Rodzin z dziećmi, seniorów, miłośników kultury i zabytków

Czas trwania wycieczki

4-8 godz.

Stopień trudności

Łatwa

Cena od

30 zł/os.

Cena dla grupy min. 45 os.

Z

W cenie wycieczki

Usł. przewodnika, ubezpieczenie NNW, parkingi.

Zapytaj o indywidualną wycenę

Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu  z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Sam zaprojektuj swoje wspomnienia z Bieszczad.

Zaznacz dodatkowe atrakcje możliwe do zrealizowania przy tej wycieczce

8 + 6 =