Bieszczadzka enigma

Program tego obozu przygotowaliśmy z myślą o osobach, które lubią odrobinę tajemnicy i zaskoczenia 😉 A więc musisz nam trochę zaufać, bowiem ostateczny przebieg tras (zwłaszcza tych zjazdowych, które są znane tylko nielicznym) poznasz dopiero będą uczestnikiem naszego obozu!

Obóz skiturowy dla średniozaawansownych

A średnio zaawansowani to grupa osób, która posiada bardzo dobrą umiejętność poruszania się na nartach zjazdowych i ma za sobą już kilka wycieczek skiturowych. Proponowane przez nas trasy charakteryzują się łatwymi aczkolwiek dość długimi podejściami i dość wymagającymi zjazdami, które w przeważającej części biegną przez las i tu niezbędna jest umiejętność omijania przeszkód w terenie. Wymagana jest dobra kondycja.

Program obozu

Przyjazd w czwartkowe popołudnie i zakwaterowanie w schronisku „Pod Wysoką Połoniną”. Na ogólnym spotkaniu poznacie nieco teorii, omówimy specyfikę terenu, warunki pogodowe oraz zaplanowane trasy. Obiadokolacja. Potem trochę integracji …

W piątek po śniadaniu wyruszymy na trasę: Smerek (wieś) – Fereczata (1102 m) – Okrąglik (1101 m) – zjazd do Roztok.
Obiadokolacja, chwila na odpoczynek a wieczorem zapraszamy na spotkanie i prezentację z zawodów narciarskich Pierra Menta kolegi Janka Kozy – skialpinisty, ultramaratończyka… Zawody te uznawane są za jedne z najtrudniejszych na świecie.

W sobotę po śniadaniu wyruszymy w trasę: Wetlina – Paportna (1198 m) – Płasza (1163 m ) – Wetlina.
Po powrocie obiadokolacja i zasłużony odpoczynek. A wieczorem zapraszamy do ruskiej bani, która doskonale regeneruje ciało po dużym wysiłku.

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na trasę: Liszna – Rosocha (1084 m) – Hyrlata (1103 m). Powrót do obiektu i zakończenie Rajdu.

Zakwaterowanie

Schronisko „Pod Wysoką Połoniną”

Klimatyczne schronisko położone w Wetlinie, prowadzone przez Tomka Ostrowskiego i jego Żonę – ludzi z pasją i ogromnym zamiłowaniem do skituringu. Do dyspozycji uczestników obozu pokoje wieloosobowe, jadalnia a także świetlica.

 

Obowiązkowe wyposażenie

  • Zestaw skiturowy, czyli narty, buty, foki, kije (Nie masz sprzętu? Nie ma problemu, wypożyczysz je na miejscu w wypożyczalni Bieszczady Ski Expirience)
  • Kask i gogle;
  • osobista apteczka;
  • ubiór tzw. „na cebulkę” – bielizna termoaktywna, bluza lub sweter puchowy, kurtka przeciwwiatrowa, spodnie techniczne, czapka, ew. buff;
  • plecak 25l a w nim termos z ciepłą herbatą, suchy prowiant, dodatkowa bluza, rękawice, buff.
  • Mapa Bieszczadów i kompas;

Dodatkowo choć Bieszczady nie są lawiniastymi górami to w ramach dobrych nawyków mile widziane jest zabranie ze sobą zestawów ABC (detektor, sonda, łopata). W wypożyczalni możesz wynająć kompletny sprzęt skiturowy.

 

Organizatorem są Swobodne Wycieczki oraz Bieszczady Ski Experience. Dlaczego My?

Wybierając naszą ofertę masz pewność, że na górskie tury poprowadzą Cię doświadczeni przewodnicy, często będący ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR, doskonale znający teren i potrafiącymi ocenić aktualne warunki w górach. Posiadamy doświadczenie i znamy ten teren niemal jak „własną kieszeń” a przede wszystkim jesteśmy pasjonatami. Dysponujemy własną wypożyczalnią sprzętu skiturowego, w której do waszej dyspozycji znajdują się nowe, lekkie narty Atomic Backland, kaski, google czy zestawy lawinowe.

 

BY ZAREZERWOWAĆ TEN OBÓZ lub UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ.

Specyfikacja
wycieczki

Najważniejsze informacje

Oferta dla

Średnio zaawansowanych

Termin obozu

Do ustalenia

Cena

Od 1600 zł/os.

Z

W cenie

3 noclegi w pokojach 2, 3-osobowych, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 3 wycieczki skiturowe, opiekę wykwalifikowanych instruktorów (będących ratownikami GOPR), prezentację, pamiątkowy prezent, opłata klimatyczna, ubezpieczenie NNW, w razie potrzeby dowóz do szlaków.

Zapytaj o indywidualną wycenę

Odkywaj Bieszczady w swoim własnym stylu  z pomocą przewodnika i specjalnie przygotowanego planu wycieczki. Sam zaprojektuj swoje wspomnienia z Bieszczad.

Zaznacz dodatkowe atrakcje możliwe do zrealizowania przy tej wycieczce

15 + 11 =